Wybór instalacji fotowoltaicznej – czym mamy się kierować?

Wybór instalacji fotowoltaicznej – dzięki korzystnym programom gwarantującym pomoc w inwestycji jaką jest instalacja fotowoltaiczna, zainteresowanie nią jest coraz większe. Jednak zanim zdecydujesz się na fotowoltaika, zapewne masz wiele pytań. Jakie panele wybrać? Jaki falownik będzie najbardziej odpowiedni? Czym kierować się przy wyborze elementów fotowoltaicznych? Czy znajdzie się strona, na której znajdziemy odpowiedzi na te wszystkie pytania? Postaramy się odpowiedzieć na większość z nich. Co więcej, ułatwimy Ci wybór instalacji fotowoltaicznej. Mamy nadzieję, że to wpłynie na Twoją decyzje i wybierzesz prace z najlepszymi!

Wybór instalacji fotowoltaicznej – najistotniejsze kwestie

Spójrz na wykres:

Jak widać na załączonym obrazku mamy 4 podstawowe cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Popatrzmy najpierw jednak na mniej istotne elementy. Nie jest ważne to czy zainstalowane panele będą polikrystaliczne lub monokrystaliczne czy też full black. Nie jest też aż tak istotna ich moc. Oczywiście, nie można tego pominąć, jednakże powinniśmy pozostawić na koniec. Głównymi rzeczami, którymi powinniśmy się zająć rozpoczynając nasze poszukiwania są: cena, marka, gwarancja oraz instalator. Wybór instalacji fotowoltaicznej nigdy nie był tak prosty. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Cztery najistotniejsze kwestie:

  1. Cena – popularność fotowoltaiki jest coraz większa. Po za największymi producentami takimi jak Longi, Jinko, LG czy też Trina możemy spotkać innych mniejszych producentów modułów. Nasza firma korzysta z mniej popularnych paneli fotowoltaicznych, jednak o znakomitej jakości. I tutaj pojawia się najważniejsza kwestia. Nie możemy skupić się na jednej ofercie. Warto postarać się o 3/4 oferty na tę samą lub zbliżoną moc. Co dzięki temu osiągniemy? Możemy zobaczyć skąd bierze się dana cena. Będziemy mogli je porównać. Jeśli czegoś nie będziemy pewni zawsze możemy zadzwonić i dopytać. Nasza dociekliwość pozwoli nam wybrać najkorzystniejszą ofertę.
  2. Marka – pewnie większość z nas postawiłaby na firmy największych producentów. Czy to jednak zawsze jest dobry wybór? Najważniejsza jest tu jakość paneli. Czasem możesz przepłacić za markę, a otrzymać taką samą jakość wybierając mniej znana markę. Nasze instalacje opierają się na panelach firmy GAMKO. Mimo tego, że pochodzą one od mniej znanych producentów ich jakość jest na wysokim poziomie.
  3. Gwarancja – oczywistym jest, ze wybierając firmy współpracujące z dużymi producentami możemy pomyśleć, że mamy większą pewność na długoletnią gwarancję. To nie zawsze się jednak sprawdza. Możemy trafić na firmę, która będzie chciała nas oszukać, dlatego warto najpierw nawiązać dobry kontakt z naszym instalatorem i dopytać o szczegóły. Jeśli chcesz poznać nasze warunki gwarancji zapraszamy do wypełnienia formularza wyceny instalacji fotowoltaicznej.
  4. Instalator– najlepsza współpraca to ta z najlepszymi! Musimy uważnie wybrać naszego instalatora. W chwili obecnej na rynku jest mnóstwo pseudo fachowców, którym nienależny ufać. Ważne jest to aby zaczerpnąć jak najwięcej informacji na temat danej firmy. Tutaj też powinniśmy rozważać nie jedną opcję a kilka. Dobrym sposobem jest również dopytanie sąsiadów lub znajomych, którzy wybrali już instalację fotowoltaiczną.  Rozeznanie rynku odgrywa tu kluczową rolę, dzięki temu wybór instalacji fotowoltaicznej będzie łatwiejszy.

O tych 4 najważniejszych elementach może nie powiedzieć ci przedstawiciel handlowy. Może on podsuwać ci produkt, który akurat jest u nich hitem i wydaje się najbardziej nowoczesnym. Jednak po przeczytaniu tego artykułu będziesz już wiedział na co zwrócić uwagę i o co dokładnie pytać przedstawiciela handlowego.

Zapraszamy do kontaktu!

WALMAR