Dofinansowanie „Mój prąd” – ostatnia szansa!

Od marca 2020 roku każdy z nas może skorzystać ze znakomitego dofinansowania w naszych gospodarstwach domowych. Czym jest dofinansowanie „Mój Prąd” ? Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zachęcenie jak największej ilość osób prywatnych do stosowania tzw. zielonej energii. Takie rodzaj energii wpływa pozytywnie na nasze środowisko. Występuje jednak ograniczenie czasowe. Wnioski będą przyjmowane do 19 grudnia. Co ważne liczy się data złożenia wniosku, dlatego warto się jeszcze zastanowić i zdecydować się na instalację fotowoltaiczną w Twoim domu!

dofinansowanie fotowoltaika rzeszów
dofinansowanie fotowoltaika Rzeszów

Dofinansowanie „MÓJ PRĄD” – czym jest i jak działa?

Pierwszym pytaniem jakie się pojawia to czy wiemy czym jest instalacja fotowoltaiczna? Jest to instalacja, której głównymi elementami są panele fotowoltaiczne firmy GAMKO oraz inwerter fotowoltaiczny firmy SOFAR. Moduły fotowoltaiczne zainstalowane na dachu np. naszego domu pobierają energię słoneczną i przekształcają ją na energię elektryczną do naszego domu.

Jak określić moc instalacji pod nasza nieruchomość? To proste należy sprawdzić roczne zużycie prądu ma rachunkach. Następnie dodać do tego 20% – są to ewentualne straty, które trzeba zakładać – i gotowe!

Dla przykładu: Roczne zużycie z rachunków wynosi 3 kW i teraz do tego dodajemy 20%, a więc nasza instalacja powinna mieć moc równą 3,6 kW.

Jak złożyć wniosek i jaka dokumentacja jest wymagana?

Od 31 marca z powodu zaistniałej sytuacji wnioski należy składać tylko elektronie. Wnioski dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie to jest kierowane do gospodarstw domowych, a więc beneficjentami są osoby fizyczne, które wytwarzają energię na własne potrzeby i do własnego użytku.

Wymagana dokumentacja do programu „Mój prąd”:

 • kopia faktury za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej (należy dodać adnotację: „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”)
 • potwierdzenie dokonania zapłaty za fakturę
 • zaświadczenie od Operatora Sieci Dystrybucyjnej, które potwierdzi montaż licznika oraz numer Punktu Poboru Mocy
 • klauzulę informacyjną dla wnioskodawców programu priorytetowego
 • uzupełniony wniosek

Nasza firma JAMKO pomoże Ci w zdobyciu dofinansowania, stworzymy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej, a co najważniejsze zamontujemy ją dla Ciebie! Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, produkty najlepszej jakości i 100% zadowolenie klientów. Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

Przypomnijmy:

 • Dofinansowanie o wartości 5000 zł !
 • Odliczenie 17, 18 lub 32% podatku dochodowego
 • Zmieniana rachunków za prąd na niskie RATY!

Dalej nie jesteś przekonany? To spróbuj przeliczyć to sam:

 • Co miesiąc płacisz za prąd ok. 190 zł
 • W ciągu roku koszt ten wynosi 2280 zł
 • Co jeśli ceny prądu wzrosną o około 2-4%? Wzrosną też Twoje roczne wydatki na prąd, a więc w ciągu kilku lat roczne 2280zł może wzrosnąć nawet do 3000 zł
 • Zatem co proponujemy? Bądź niezależny, zainwestuj w instalację fotowoltaiczną, która zwróci ci się po ok. 6 latach i zacznij oszczędzać pieniądze !

Zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na pytania i pomożemy w podjęciu decyzji ! Zadbajmy razem o lepsze jutro !

JAMKO