Dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną

Wielu z nas na pewno zastanawia się nad instalacją fotowoltaiczną. Zarówno w radiu, telewizji czy tez internecie pojawia się wiele informacji zachęcających nas do tego aby zamontować instalację fotowoltaiczną właśnie w swoim domu. Jednak doskonale wiemy, że taka instalacja to dla jednych mniejsza a dla innych większa inwestycja. Możemy spotkać się z różnymi informacjami odnośnie zwrotów kosztów z instalacji fotowoltaicznej – 6 lat, 10 lat czy też 30 lat? Jaka więc jest ostateczna kalkulacja zwrotu kosztów włożonych w instalację fotowoltaiczną? Jakie zalety możemy w niej znaleźć? To pytania, które nurtują wielu z nas, dlatego skontaktuj się z nami lub współpracującą firmą JAMKO i dowiedz się o: dofinansowanie panele fotowoltaiczne!

Panele fotowoltaiczne oraz cała instalacja fotowoltaiczna została stworzona z myślą o naszym środowisku, przez co ich działanie uzależnione jest od promieniowania słonecznego. Jest to już pierwsza zaleta instalacji fotowoltaicznej, ponieważ przyczyniamy się w bardzo dużym stopniu do dbania o nasze środowisko. Kolejną zaletą jest nigdy niekończąca się dostawa energii przez promienie słoneczne, które są zawsze nawet w pochmurne dni. Tak więc nasza instalacja jest zasilana przez 365 dni w roku.

Wielu z nas przed zainstalowaniem fotowoltaiki pewnie zastanawia się czy ona działa w zimie? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – tak! Nadmiar energii, która powstaje w piękne, słoneczne dni latem, jest magazynowany aby wykorzystać go w pochmurne lub mroźne zimowe dni. Czy instalacja się zwróci? Tutaj też odpowiedź brzmi tak! Oczywiście instalacja fotowoltaiczna to duży koszt, jednak szacuje się, ze zwraca się ona już po 6 latach. Naukowcy, jak również wielu klientów indywidualnych potwierdza te informacje, dlatego warto zapoznać się z ich opiniami i badaniami!

Czy nasze argumenty proste i konkretne nadal Cię nie przekonały? Ciągle zastanawiasz się czy warto włożyć pieniądze w taką inwestycję? Tutaj pojawia się pomoc ze strony UE, która proponuje dofinansowania na zamontowanie paneli na Twojej nieruchomości!

Program „MÓJ PRĄD” – co zyskujesz?

  • Dofinansowanie o wartości 5000 zł !
  • Odliczenie 17, 18 lub 32% podatku dochodowego
  • Zmieniana rachunków za prąd na niskie RATY!
instalacje fotowoltaiczne rzeszów
dofinansowanie panele fotowoltaiczne

Wypełnienie wniosku oraz wszelkie formalności

Wielu z nas zastanawia się zapewne czy dofinansowanie na panele fotowoltaiczne jest opłacalne. Obecna sytuacja w kraju wymusiła zmiany w składaniu wniosków o dofinansowanie. Od 31 marca z powodu zaistniałej sytuacji wnioski należy składać tylko elektronie. Wnioski dostępne są na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie to jest kierowane do gospodarstw domowych, a więc beneficjentami są osoby fizyczne, które wytwarzają energię na własne potrzeby i do własnego użytku.

Jakie dokumenty są wymagane?

  • kopia faktury za dostawę oraz montaż instalacji fotowoltaicznej (należy dodać adnotację: „Zgłoszono do Programu priorytetowego Mój Prąd”)
  • potwierdzenie dokonania zapłaty za fakturę
  • zaświadczenie od Operatora Sieci Dystrybucyjnej, które potwierdzi montaż licznika oraz numer Punktu Poboru Mocy
  • klauzulę informacyjną dla wnioskodawców programu priorytetowego
  • uzupełniony wniosek

Nasza firma WALMAR z chęcią pomoże Ci w skompletowaniu całej dokumentacji, aby dofinansowanie na panele fotowoltaiczne było szybkie i bezproblemowe. Stworzymy dla Ciebie projekt instalacji fotowoltaicznej, a co najważniejsze zamontujemy ją dla Ciebie! Gwarantujemy usługi na najwyższym poziomie, produkty najlepszej jakości i 100% zadowolenie klientów. Skontaktuj się z nami i sprawdź sam!

Zapraszamy do kontaktu!

WALMAR