Zagęszczarki na budowie ?

Budowa domu, bloku czy innego typu budowli nie jest sprawą prostą. Nie da się czegoś wybudować bez odpowiedniego przygotowania a szczególnie bez odpowiedniego sprzętu. Podczas działań na budowie możemy wyróżnić ogromną ilość sprzętu budowlanego. Jednym z tych sprzętów są zagęszczarki, które znajdziecie Państwo w ofercie naszej wypożyczalni.

Do czego służą zagęszczarki ?

Zagęszczarki są to maszyny, które zgodnie ze swoją nazwą służą do zagęszczania. Chodzi konkretnie o zagęszczanie podłoża, które następuje w procesie wibrowania. Dzięki zagęszczarką jesteśmy w stanie skutecznie i prawidłowo ubić prawie każdy rodzaj gruntu, osiągając tym samym idealną nawierzchnię. Możemy zagęścić nimi ziemię, piasek a nawet beton oraz asfalt. Zagęszczarki świetnie sprawdzą się przy ubijaniu np. ścieżek rowerowych czy terenu przed położeniem kostki. Urządzenia te stają się niezastąpione w wielu trudno dostępnych miejscach. Zagęszczarek bardzo często używa się przy najbardziej zaawansowanych pracach drogowych.

Najważniejszą częścią każdej zagęszczarki jest metalowa płyta, która napędzana jest za pomocą silnika. Dzięki działaniu silnika główna płyta odbija się od podłoża a podłoże to zostaje odpowiednio zagęszczone. Wyróżniamy dwa typy zagęszczarek elektryczne oraz spalinowe. Podział ten występuje ze względu na rodzaj silnika jaki mamy w naszej zagęszczarce.

Zagęszczarki można podzielić również ze względu na rodzaj ich działania :  wibracyjne oraz płytowe. Zagęszczarki wibracyjne to maszyny, które działają bardziej intensywnie. Bardzo duży wpływ mają na to dwie masy, które są niewyważone. Wywołują one niejednakowe drgania skierowane na zagęszczaną powierzchnię. Powierzchnia ta jest ubijana poprzez maszynę wibracyjną  głębiej również dzięki większej mocy jaką posiada. Zagęszczarki płytowe są to urządzeniami mniej wymagające. Ich waga to maksymalnie 100 kg. Zagęszczarki płytowe świetnie sprawdzają się przy pracach domowych np.  ubicie gruntu przed położeniem na nim kostki brukowej.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze zagęszczarki ?

Podczas wyboru odpowiedniej zagęszczarki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na własne potrzeby. Pod uwagę bierzmy przede wszystkim rodzaj podłoża, który chcemy zagęszczać oraz nasze własne umiejętności. Chcąc wybrać odpowiednią zagęszczarkę musimy zwrócić uwagę na szerokość i długość naszej płyty roboczej. Istotna jest również częstotliwość uderzeń oraz siła. Ogromną rolę odgrywa również prędkość przesuwu i wydajność zagęszczarki. Nie zapominajmy o kluczowych parametrach : moc, głębokość zagęszczania, poziom wibracji, głośność czy waga.

Sprawdź naszą ofertę : WALMAR