Zacieraczki – czemu służą i jak ich używać ?

Zacieraczki do betonu, jak doskonale wiemy, znakomicie sprawdzają się przy przedsięwzięciach wymagających użycia masy betonowej. Zacieraczki są podręcznymi narzędziami jak również profesjonalnymi maszynami budowlanymi, które wyrównują niedoskonałości na naszej budowie. Chociaż ich głównym zadaniem jest wygładzanie świeżych powierzchni z betonu. Ma to bardzo duże znaczenie w konserwacji  ewentualnej naprawie betonu. Jednak oprócz wygładzania, mają służyć wcieraniu substancji utwardzających naszą powierzchnię. Dzięki nim, wszelkie dołki, górki oraz efekty nieostrożnego stąpania po jeszcze miękkim betonie można łatwo ograniczyć.

Możemy wymienić różne rodzaje zacieraczek.

Różnice zacieraczek widoczne są w wielkości, cenie oraz w sposobie użytkowania. Jak każdy doświadczony budowlaniec wie, przy pracach budowlanych bardzo ważne jest, aby urządzenia były bardzo wytrzymałe, proste w obsłudze i odporne na uszkodzenia.

Rodzaj zacieraczki zleży od naszych potrzeb. Inny rodzaju zacieraczki będzie potrzebny do domowych prac, inny przy profesjonalnym wygładzaniu betonu dekoracyjnego i jeszcze innych podczas wyrównywania dużych powierzchni.

Sprawdź również inne sprzęty z naszej wypożyczalni !

Po co więc stosujemy zacieraczki ?

Aby nie narażać się na większe zniszczenia i koszty, trzeba natychmiastowo usuwać wszystkie niesprzyjające ślady na betonie.

Pękanie powierzchni z betonu zdarza się rzadko. Może mieć ono dużo przyczyn, na przykład:

  • skurcz podczas wysychania betonu,
  • termiczne zmniejszenie powierzchni,
  • nieprawidłowe osiadanie gruntu,
  • nierównomierne wygładzenie powierzchni

Jeśli powierzchnia nie wystarczająco będzie gładka, rozkład sił nacisku może nie być jednakowy, a to obniża skuteczność betonu. Jeśli jednak już nastąpi pęknięcie betonu, zdecydowanie prościej jest uzupełnić ten ubytek na prostej powierzchni, niż na niewygładzonej. Aby dodatkowo podnieść jakość naszego betonu, można zastosować włókna stalowe jak również polipropylenowe podczas tworzenia mieszanki betonowej.

Niestety czasami wykonawca boryka się także ze zjawiskiem tzw. łuszczenia się posadzki oraz pojawianiem się pęcherzy lub kraterów posadzkowych. Zjawisko łuszczenia powstaje, gdy beton lejemy na powierzchnię w dość niesprzyjających warunkach pogodowych ( wysoka temperatura i wiatr). Widoczna jest wtedy utrata wilgoci. Kruszywo źle wiąże się z resztą składników – powstaje tak zwana sucha zaprawa.

Sprawdź i wypożycz zacieraczki z naszej wypożyczali !

www.walmar.rzeszow.pl