Szlifierki – jak dobrać najlepszą z nich ?

Potrzebujesz szlifierki do pracy podczas budowy? Sprawdź ofertę naszej wypożyczalni, znajdź tą która interesuje Cię najbardziej i wypożycz !

Szlifowanie powierzchni  możemy skojarzyć z długą i żmudną pracą, której efekty nie zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami. Często spowodowane jest to źle dobranym narzędziem do podłoża który szlifujemy. Chcemy przedstawić cztery główne grupy szlifierek wraz z ich zastosowaniem oraz najważniejszymi cechami.

Szlifierki oscylacyjne

Są one idealnym urządzeniem do prac szlifierskich na płaskich jak i równych powierzchniach oraz delikatnie zaokrąglonych. Szlifierki oscylacyjne są przeznaczone szczególnie do prowadzonej z dużym wyczuciem jak i szybkiej obróbki powierzchni drewnianych. Kształt stopy jest prostokątny co umożliwia również dotarcie i wyszlifowanie narożników.

Szlifierki mimośrodowe

Szlifierka mimośrodowa jest to uniwersalne urządzenie do większości prac szlifierskich. Dzięki swojemu elastycznemu talerzowi szlifierskiemu pozwala ona na obrabianie powierzchni wklęsłych i wypukłych. Jednak w przypadku powierzchni płaskich obróbka tą szlifierką postępuje znacznie szybciej niż np. przy użyciu szlifierki oscylacyjnej. Dzieje się tak, ponieważ płyta szlifierki mimośrodowej wykonuje nie tylko ruch oscylacyjny, ale jednocześnie także ruch obrotowy. Ciekawostką jest to iż po zmianie tarczy, szlifierka mimośrodowa może pełnić również funkcje polerki.

Szlifierki typu delta

Szlifierkę typu „delta” posiada przystawki szlifujące, które można stosować wszędzie tam, gdzie dotychczas możliwe było tylko szlifowanie ręczne. Trójkątna płyta szlifierska doskonale radzi sobie z obróbką narożników. Za pomocą owalnej lub płaskiej ściernicy „języczek” można bez problemu szlifować wąskie szczeliny jak również okrągłe powierzchnie ornamentów.

Szlifierki taśmowe

Szlifierki taśmowe do drewna ( dwa rodzaje : szeroko i wąskotaśmowe) przeznaczone są do szlifowania dość dużych powierzchni płaskich elementów z drewna litego, płytowych, okleinowanych lub nieokleinowanych, surowych oraz lakierowanych. Szlifowanie to  ma na celu dokładne wyrównanie i wygładzenie powierzchni. Dodatkowo powierzchnia zostaje oczyszczona, a w przypadku szlifierek szerokotaśmowych użycie ich powoduje nadanie elementom żądanej grubości. Szlifierka taśmowa pozwala osiągnąć dużą precyzję i dokładność podczas naszej  pracy.

Znajdź szlifierkę odpowiednią dla siebie i Twojej firmy lub poproś o pomoc naszej firmy www.walmar.rzeczow.pl

Wypożycz sprzęt i ciesz się najwyższą jakością !