Rusztowania warszawskie

Rusztowanie warszawskie okazuje się to bardzo prostą w montażu i względnie lekka tymczasowa instalacja, która służy do prac murarskich, tynkarskich czy na przykład malarskich. Jednak czym cechują się rusztowania warszawskie i jakie są ich wymiary ?

Rusztowanie warszawskie i jego elementy.

Głównym elementem rusztowania warszawskiego są ramki-moduły. Ich długość to ok. 150 cm. Wysokość zaś mieści się w ok. 80 cm. Każde dwa moduły mogą podwyższyć naszą konstrukcję o ok. 60 cm. Kolejnymi elementami rusztowania warszawskiego, które są dość często wykorzystywane są tzw. „połówki”. Inaczej mówiąc są to krótsze ramki, których długość wynosi ok. 80 cm. Najlepsze zastosowanie znajdują one w przypadku dość wąskich przestrzeni.

Rusztowanie warszawskie zgodnie z obowiązującymi przepisami musi zostać zamocowane na podstawce regulowanej lub na podstawce z kółkiem. Rzeczą niedopuszczalną jest stawianie rusztowania na cegłach bądź deskach. Niestety ta forma ustawiania rusztowań jest bardzo często spotykana. Nasza konstrukcja powinna być wzmocniona np. stężeniami ukośnymi, które pomogą utrzymać nam stabilność. Ważne jest korzystanie z poręczy dla zabezpieczenia. Niezbędne okazują się również podesty robocze . Do wspinania się na wyższe partie rusztowania pomogą nam drabinki. Istotnym elementem są także kotwy, które umożliwiają przytwierdzenie konstrukcji do ściany.

Rusztowanie warszawskie cechuje się budową modułową. Oznacza to iż składa się ono z dużej ilości jednakowych elementów ( tzw. ram). Ramy mocujemy do siebie bez żadnych narzędzi czy skomplikowanych urządzeń. Jedyne co do tego potrzebujemy to znajomość metody czop-tuleja. Dzięki bardzo łatwej konstrukcji nasze rusztowanie warszawskie możemy złożyć i rozłożyć w bardzo szybkim czasie. Oczywistą rzeczą jest również to iż prostota mocowania wyklucza też błędy montażowe.

Główne elementy stelażu to: stalowe ramki, które są względnie lekkie (ich waga to ok. 10kg) Niewielkie różnice w ciężkości zależą od producenta. Nieznaczny wpływ na wagę może mieć także ich obróbka . Możemy spotkać się z rusztowaniami warszawskimi ocynkowanymi lub malowanymi.

Zapraszamy do wypożyczenia naszych rusztowań. Oferujemy różnego rodzaju rusztowania i ich dużą ilość.  Gwarantujemy najlepszą jakość !

www.wamlar.rzeszow.pl