Moduły fotowoltaiczne – jakość czy cena?

Moduły fotowoltaiczne oraz cała instalacja fotowoltaiczna w ciągu ostatnich 5 lat zyskały ogromną popularność. Duża ilość nowych firm, producentów, rodzajów paneli fotowoltaicznych jak i innowacyjność w dziedzinach fotowoltaiki. Coraz większą popularność zatem zdobywają firmy, których marketing i rozgłos jest największy, jednak równo z tym idzie w parze jakość produktów.  Jakie więc marki wybierać i czy cena zawsze ciągnie za sobą jakość?

Moduły fotowoltaiczne – ranking Tier 1

Klienci interesujące się fotowoltaiką na pewno spotkały się z określeniem „Tier 1”. Czym jest dany ranking i jak wpływa na nasz wybór modułów fotowoltaicznych?

Tier 1 jest to ranking najlepszych marek fotowoltaicznych na świecie. To jasna hierarchia ukazująca pozycje danego producenta lub danej firmy na światowym rynku fotowoltaicznym. Marek modułów fotowoltaicznych jest obecnie na świecie tysiące, jednak tylko około 2% z nich dostaje się na główna listę rankingową fotowoltaiki. Wśród kluczowych kryteriów rozpatrywanych podczas wyboru firm do rankingu Tier 1 możemy wyróżnić:

  • stabilność finansowa firmy
  • wielkość produkcji
  • zrealizowane inwestycje
  • wykonane projekty
  • wielkość produkcji
  • wielkość sprzedaży
  • doświadczenie na fotowoltaicznym
  • automatyzacja produkcji
  • badania nad rozwojem firmy
  • innowacyjność produktów

To kilka wskaźników, które decydują o pojawieniu się danej firmy w rankingu ogólnoświatowym. Od lat jedne z czołowych miejsc zajmują takie firmy jak JiNKO, JASOLAR, LONGI czy Canadian Solar. Wszystkie te firmy znane są z produkcji modułów fotowoltaicznych o wysokiej jakości oraz innowacyjności.

WALMAR - panele fotowoltaiczne

WALMAR – panele fotowoltaiczne

Co zatem doradzać klientom?

Można się więc spodziewać wielu pytań o to na jakie moduły fotowoltaiczne ostatecznie powinien zdecydować się klient? Tutaj musimy zdać się na nasze doświadczenie i lata w branży. Nasza firma ściśle współpracując z firmą JAMKO swoje systemy opiera głównie na panelach fotowoltaicznych firmy GAMKO. To panele, które nie pojawiają się w rankingu Tier 1 ze względu na zbyt małą produkcję, jednak korzystamy z nich już od kilku lat, a ich jakość zachwyca nas do dziś. Moduły fotowoltaiczne firmy GAMKO zamontowaliśmy już na ponad 100 instalacjach. Ich produktywność jest nadal na wysokim poziomie, a klienci nie zgłaszają żadnych usterek lub nieprawidłowości. Oczywiście istnieje możliwość zamówienia instalacji fotowoltaicznej z zastosowaniem np. paneli formy JINKO lub LONGI, jednak główną różnicę stanowić będzie cena, wyższa cena.

Ostateczna decyzja należy jednak do klienta, ponieważ klienci są różni. Dla kogoś ważna będzie jakość paneli, inny będzie patrzył tylko na różnicę w cenie, jeden wybierze opcję tańszą inny droższą. Każdy klient jest indywidualny, dlatego też podczas wyceny, rozmów oraz montażu podchodzimy do każdego z państwa indywidualnie. Dzięki temu cieszymy się państwa zadowoleniem z naszych usług. Zatem pamiętajmy, nie zawsze marka idzie w parze z jakością lub ceną ! Podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej należy zwracać uwagę na cztery istotne kwestie – tutaj odsyłamy do naszego artykuły sprzed kilku miesięcy i zapraszamy do lektury.

W razie pytań służymy pomocą i zapraszamy do kontaktu!

WALMAR